Sosyal Bilgiler Eğitimi

Sosyal bilgiler, tarih, coğrafya ve siyaset bilimi dahil olmak üzere sosyal bilimler ve beşeri bilimlerin birden çok alanının entegre çalışmadır.

Sosyal Bilgiler Dersi Neden Önemlidir?

 1. Her öğrencinin birey olarak özgüveninin artmasına katkı sağlar.
 2. Geçmişini bilen ve bu sayede geleceğe emin adımlarla ilerleyen bireylerin yetişmesini sağlar.
 3. Öğrencilerin gelecekteki yaşamlarına ışık tutarak, bireylerden beklenen niteliklerin geliştirilmesine olanak sağlar.
 4. Bilgi, kavram, değer ve becerilerin gelişmesini sağlayarak, niteliklerin bireylerin yetişmesine ortamlar hazırlar.
 5. Öğrencileri düşünmeye, soru sormaya ve görüş alışverişi yapmaya özendirir. Araştırma içgüdüsünü tetikleyerek monoton bireylerin yetişmesini engeller.
 6. Öğrencilerin fiziksel ve duygusal açıdan sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesini amaç edinerek toplumsal düzenin sağlanmasına son derece büyük katkıda bulunur.
 7. Millî kimliği merkeze alarak, evrensel değerlerin benimsenmesine önem verir. Bu sayede kişilikli ve nitelikli bireyler yetişir.
 8. Öğrencilerin kendi örf ve âdetleri çerçevesinde ruhsal, ahlâkî, sosyal ve kültürel yönlerden gelişmesini hedefler. Bu sayede de bireylerin toplumsal kimliklerini kuvvetlendirir.
 9. Öğrencilerin haklarını bilen ve kullanan, sorumluluklarını yerine getiren bireyler olarak yetişmesini sağlayarak, neyin doğru? Neyin yanlış olduğunun anlaşılmasını sağlar.
 10. Öğrencilerin toplumsal sorunlara karşı duyarlı olmasını sağlar.
 11. Öğrencilerin öğrenme sürecinde deneyimlerini kullanmasına ve çevreyle etkileşim kurmasına olanak sağlar. Anlamlı öğrenmeye kapı aralar.

Sosyal bilgiler eğitiminin online olarak verilmesinin bazı avantajları vardır. Eğitimin temeli bir bilgisayar ve internet bağlantısını zorunlu kılmasından dolayı bir çok multimedya özelliklerini bir arada kullanmak mümkündür. Örneğin bilgisayar ekranında konu ile ilgili bir video izleyebilir, görseller ile eğitimi zevkli hale getirebilir, her türlü harita, yeryüzü şekilleri vs gibi konuları çok daha görsel boyutta inceleyebilirsiniz. Uzman eğitmenlerimizle sosyal bilgiler dersini online olarak denemeye var mısınız?

Sosyal Bilgiler Eğitimi Talep Formu

Sosyal Bilgiler Eğitimi Talep Formu

Dikkat!

Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. En kısa sürede Eğitmenimiz tarafından aranacaksınız.


Bu Dersi Almak İçin Gerekli Donanım:
 • İnternet Bağlantısı
 • Bilgisayar (Masaüstü, Laptop, Tablet)
 • Web Kamera
 • Mikrofon