Güzellik ve Estetik Danışmanlığı

Saç Ekimi

Saç ekimi saçınızın eksikliği gözle görülür hale geldiğinde ve bu durumdan rahatsızlık duymaya başladığınız zaman gerçekleştirilebilecek bir süreçtir. Gelecekte saçsız kalacağınız endişesi taşımanız ya da saçınızdaki azalmanın fark edilemediği zamanlar henüz saç ekimine karar vermeniz için erken olabilir. Erken başlamak genelde birkaç seans gerektirir. 25 yaş altı erkekler erkek tipi kellik seviyeleri belirginleşmediği için iyi adaylar olmayabilir.

Doktorlarımız ile gerçekleştireceğiniz ön görüşme esnasında prosedürünüz için kaç greft (kök) gerektiği önerilecektir. Bu rakam var olan saçsız alanın genişliği ve nakil bölgeden edinilebilecek kök sayısına bağlı olacaktır. Saç ekimi operasyonu isteyen kişinin donör (verici) bölgesinde yoğun miktarda saç var ise, edinilen kökler genelde birkaç saç üretme potansiyelindedirler, ancak kişinin donör bölgesinde saçlar zayıf ve azalmışsa oradan nakil olarak alınacak kökler genelde yalnızca bir saç üreteceklerdir.

Saç ekimi; güçlü ve sağlıklı saç köklerinin verici bölgeden alınıp saçın azaldığı ya da tamamen olmadığı bölgeye aktarma yani taşıma işlemidir. Verici bölgeler ense ve başın yan taraflarıdır. Bu konuda en son yenilik olan DHI tekniği neşter ve benzeri aletlerin kullanılmasını elimine eden, kesinlikle hiçbir yara ve izin olmadığı, acının hissedilmediği en iyi uygulamadır. Bir kerede uygulama tamamlanır ve yeni saç yeni hayatında doğal bir şekilde büyümeye başlar. Bu yeni ve ilerlemiş tekniğin hedefi saç köklerinin deriden çıkarılması esnasında geçen zamanı mümkün olduğunca kısaltmak, kökleri bekletmeden, onları canlı bir şekilde çoğaltmak, büyümelerini sağlamaktır.

DHI direkt saç ekimi tekniği Fue, Strip, Yara, Delinme ve çukur izlerinin hiçbirini kapsamaz. Basit ve kolaydır ve şimdiye kadar yüzde yüz doğal sonuçlarla göze çarpan ilerlemiş bir tıbbi uygulamadır. Uygulama bütünüyle gayet acısız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğinden operasyon sonrası en az ilaç tedavisini gerektiren bir tekniktir.

Bu uygulamanın avantajları
• (0.7-0.85) çapında, hiçbir iz bırakmayan ve daha çabuk iyileşme sağlayan daha küçük bir implantla uygulanır. Köklerin hiç bekletilmeden direkt ekilmesi saç derisinin hırpalanmasını engeller, lokal kanlanmayı durdurur ve yaralanma olmaz.
• Daha yüzeyseldir.
• Yara oluşumuna sebebiyet vermez.
• Kanama oluşumunu önemsenecek derecede ortadan kaldırır.
• Saç kökleri donör bölgeden alınıp ekilecek bölgeye anında yerleştirildiği için enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.
• Uygulama sonrası yaralanma yoktur.
• Saç kökleri ısıyı yok eden soğuk ışık kaynağı altında çıkarıldığı için mikroskoba ihtiyaç duyulmaz.
• Saç köklerinin ayrı bir yerde tutulmasını gerektirmez. Bundan dolayı köklerin canlı kalabilme süreleri artar.
• Hasta için en az yorucu olan uygulamadır. (Oturma pozisyonunda yapılabiliyor)
• Greftlerin kuruması büyük ölçüde engellenir çünkü saçlı deriden ayrı kaldıkları zaman süreci bu uygulamada minimuma indirilmiştir.
• Çok az bir anestezi ve operasyon sonrası çok kısa bir tedavi gerektirir.
• Foleküller anojen fazda transfer edildiği için saç erken çıkarr ve kısa sürede uzamaya başlar.

Kozmetik Cerrahi:

  • Göğüs Büyütme: Meme Büyütme, Göğüs Dikleştirme, Meme Küçültme
  • Yüz Konturlama: Rinoplasti, Çene veya Yanak Geliştirme
  • Yüz Gençleştirme: Yüz germe, Göz Kapağı Kaldırma, Boyun Germe, Kaş Kaldırma
  • Vücut Şekillendirme: Karın Germe, Liposuction, Jinekomasti Tedavisi
  • Cilt Gençleştirme: Lazer Yenileme, Botox®, Dolgu Tedavileri

Medikal Estetik Uygulamaları:

Kliniğimizde uygulanan ve cerrahi uygulama içermeyen medikal estetik yöntemlerini şunlardır.

Botoks: Enjeksiyon yardımıyla bir bakteri çeşidinden elde edilen karışımın kırışık, çökük, sarkık ve cansız bölgelere uygulanması işlemidir. Botoks uygulamasından sonra gözle görülür değişimler yaşanır.

Dolgu: Küçük uçlu iğneler ile kırışıklık, sarkma ve gevşek olan bölgelere enjekte edilir.  Dolgunun ana maddesi vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asittir.

Kimyasal peeling: Ölü deriyi gerginleştirme, sıkılaştırma ve canlandırmak için kimyasal solüsyonların kullanılması işlemidir. Deriye uygulanan bu kimyasal solüsyonlar sayesinde ölü deri soyularak yerine yeni ve sağlıklı deri ortaya çıkması sağlanır.

Lazer: Tıbbın çoğu alanında kullanılan bu yöntem medikal estetik uygulamalarında da sık kullanılan bir yöntemdir. Farklı amaçlar için kullanılan farklı lazer tipleri vardır. Yapılan işleme göre uygun olan lazerin kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Prp: Ölü cildin yenilenmesi, tekrar canlanması ve leke sorunları için prp yapılır. Kök hücre tedavisi olarak da bilinir.

Mezoterapi: Vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin ve enzimlerin karışımıyla elde edilen maddelerin sorunlu bölgelere küçük iğneler yardımıyla uygulanması işlemidir. Cilt yenileme, canlandırma ve parlaklık sağlar.

Kliniğimizde uygulanan tedavilerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Hizmet Talep Formumuzu doldurunuz. Kliniğimizdeki uzmanlar tarafından detaylı şekilde bilgilendirileceksiniz.

Güzellik ve Estetik Danışmanlığı Hizmet Talep Formu

Güzellik ve Estetik Danışmanlığı Hizmet Talep Formu

Dikkat!

Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. En kısa sürede Danışmanlarımız tarafından aranacaksınız.


Bu Dersi Almak İçin Gerekli Donanım:
  • İnternet Bağlantısı
  • Bilgisayar (Masaüstü, Laptop, Tablet)
  • Web Kamera
  • Mikrofon