Fen Bilgisi Eğitimi

Bilim, gözlem ve deney yoluyla fiziksel ve doğal dünyanın yapısını ve davranışını inceleyen bilgi dalını kapsayan evrensel bir konudur. Fen eğitimi en yaygın olarak Biyoloji, Kimya ve Fizik gibi üç ana dala ayrılır.

Fizik eğitimi, madde ve enerjiyle ve bunların etkileşimleriyle ilgilenen bilim çalışmasıyla karakterize edilir. Kimya eğitimi, maddelerin bileşimi, yapısı ve özellikleri ve geçirdikleri dönüşümlerle ilgilenen bilim çalışmasıyla özgünleşir. Biyoloji eğitimi, tüm canlı organizmaların yapısı, işlevi, kalıtımı ve evrimi çalışmaları ile karakterize edilir. Biyolojinin kendisi, morfoloji, fizyoloji, anatomi, davranış, köken ve dağılım dahil olmak üzere farklı alanlar aracılığıyla canlı organizmaların incelenmesidir.

Fen okuryazarlığı öğrencilerin gelişiminde çok önemlidir. Herkesin yapması gereken, geçici dünyadaki değişimlerle başa çıkmak için bu okuryazarlık düzeyini geliştirmektir. Bu yüzden Fen eğitimi temel olması gereken bir eğitimdir.

Çevrimiçi ortamda, öğretmenin rolü "sahnedeki bilge" yerine "sahnedeki rehberlik" olarak değişir. Bu da, bu tür online eğitimler için önemlidir. Senkronize edilmemiş iletişim, anlayışta daha elverişli bir öğrenme ortamı sağlar. Uzman eğitmenlerimizle fen eğitimini online ortamda test edin...

Fen Bilgisi Eğitimi Talep Formu

Fen Eğitimi Talep Formu

Dikkat!

Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. En kısa sürede Eğitmenimiz tarafından aranacaksınız.


Bu Dersi Almak İçin Gerekli Donanım:
  • İnternet Bağlantısı
  • Bilgisayar (Masaüstü, Laptop, Tablet)
  • Web Kamera
  • Mikrofon